TOP 10 bestsellery Rusko
Novinky, Žebříčky

Nejprodávanější beletrie v Rusku (2018/29)

0 289
V týdnu 16. 07. – 22. 07. 2018 *

Knihy ruských autorů uvádíme pod názvem českého vydání, není-li k dispozici, pak v našem překladu (budoucí vydavatel může zvolit jiný název). U neruských: 1. české vydání, 2. není-li k dispozici, pak v anglické verzi, 3. není-li, pak v originální verzi. Obdobně odkazy vedou prioritně 1. na české distributory, 2. na euro-americké, 3. na ruské.


Beletrie (vč. sci-fi a fantasy):


KoupitKdyž se želva utopí,
Slava Sė
Когда утонет черепаха, Слава Сэ
Ironický, jemný i poetický román začíná jako romantický, dokonce až sentimentální příběh, proměňuje se však v podobenství, thriller a sžíravou satiru.

 

KoupitThree Things About Elsie,
Joanna Cannon
Три факта об Элси, Джоанна Кэннон
1. Elsie je má nejlepší přítelkyně 2. Vždycky ví, co říct, abych se cítila lépe 3. Naše minulost skrývá hrozný příběh… jenž po mnoha letech pokračuje.

 

KoupitSýrová magie aneb Nikdy bez lásky!,
Olga Pašnina
Сырная магия, или Не хочу без любви!, Ольга Пашнина
Pokračování dobrodružství z knihy Královna sýra aneb Jedině s láskou! o dívce, která žije s duchem a… prostě miluje výrobu sýrů!

 

KoupitŠkola spícího draka,
Kira Izmajlova
Школа спящего дракона, Кира Измайлова
Co dělat, když jednoho dne usnete jako bývalá učitelka a probudíte se jako dcera rádce mocného císaře? A navíc s darem, co může být velice nebezpečný?

 

KoupitAvantýra s následky neboli Vyzvat premiantku?,
Natalia Koťanova
Авантюра с последствиями, или Отличницу вызывали?, Наталия Котянова
Když nutíte démona plnit úkoly, je to pro něj trápení. Ale co když naopak vy musíte splnit jeho přání? Mladá laborantka se rozhodne jít na to vědecky!

 

KoupitMágy nenabízet!,
Olga Romanovská
Магов не предлагать!, Ольга Романовская
Táňa je tlumočnice z Petrohradu, kterou nekromant omylem přemístí do jiného světa. Povede se jí rychle vrátit zpět, nebo ji čekají další překvapení?

 

KoupitS-T-I-K-S. Walter,
Denis Vladimirov
S-T-I-K-S. Вальтер, Денис Владимиров
Walter, zabývající se prodejem zbraní do Afriky, se náhle ocitne v miliónovém sibiřském městě Zelenominsk. Takové však v našem světě vůbec neexistuje!

 

KoupitThe Wild Shore: Three Californias,
Kim Stanley Robinson
Дикий берег, Ким Стэнли Робинсон
Po atomové válce jsou USA zničené více než zbytek světa. Povede se vrátit hlavnímu hrdinovi život do normálu a oživit bývalou slávu Ameriky?

 

KoupitLovec. Cizinec,
Jevgenij Šepetnov
Охотник. Чужой, Евгений Щепетнов
Oleg se po nehodě ocitá na invalidním vozíku a spáchá sebevraždu. Ale… neumírá. Jeho vědomí se přenese do zcela jiného světa, do těla bojovného mága…

 

KoupitThe Last Apprentice: I Am Alice,
Joseph Delaney
Меня зовут Алиса, Джозеф Дилейни
Alice je nejmocnější kouzelnicí v historii. A navzdory tomu, že nikdy nepoužila černou magii, může se stát i nejnebezpečnější. Byť i proti své vůli.

 


Detektivky a thrillery:


KoupitThe Lying Game,
Ruth Ware
Игра в ложь, Рут Уэйр
Kate hraje s kamarádkami hru, kdy se musí všem lhát, ale sobě navzájem nikdy. Když od ní přijde SMS: Potřebuju vás!, začíná psychologický thriller…

 

KoupitStíny starého bytu,
Daria Desombre
Тени старой квартиры, Дарья Дезомбре
Detektivní bestseller světové úrovně. Stará petrohradská bytovka se stává místem „vraždy v zamčeném pokoji“ a řešení se ujímá mladičká detektivka.

 

KoupitHerci potopeného divadla,
Jekatěrina Ostrovská
Актеры затонувшего театра, Екатерина Островская
Cesta domů luxusní jachtou s partou herců vypadá skvěle. Vražda ji však změní v noční můru. Zvlášť, když každý ze služebníků Thálie k ní měl důvod.

 

KoupitSklep,
Natasha Preston
Подвал, Наташа Престон
Únos mladé dívky obrátí život malého městečka na ruby. Ale vše teprve začíná. Kolik lidí bude muset zemřít, aby se naplnily šílené fantazie únosce?

 

KoupitPost maniaka už je obsazen,
Nikolaj Leonov, Alexej Makejev
Вакансия маньяка занята (сборник), Николай Леонов, Алексей Макеев
Dva plukovníci ministerstva vnitra dostanou choulostivý úkol. Synovec jejich šéfa je označen za sériového vraha. Pak ale zjistí, že všechno je jinak…

 

KoupitPo kom pláče Mendelssohn,
Daria Kalinina
По кому Мендельсон плачет, Дарья Калинина
Edita má před svatbou. Náhle ji však ženich opustí, matka zmizí a v bytě se objeví divní lidé, hledající lahvičku, již prý matka uradla z laboratoře…

 

KoupitNever Let You Go,
Chevy Stevens
Никогда тебя не отпущу, Чеви Стивенс
Lindsey uprchla s dcerou od manžela – tyrana. Našla si nového přítele. Ale po 11 letech se začnou dít hrozné věci. Našel ji ten, co ji nikdy neopustí…

 

KoupitNezapomeň zhasnout,
Fidan Babaeva
Не забудь погасить свет, Фидан Бабаева
Kde je hranice mezi šílenstvím a normalitou? Existuje vůbec? A co když jsme všichni jen blázni, žijící v nejšílenějším světě ze všech?

 

KoupitZpráva pro vraha,
Julia Alejnikova
Анонс для киллера, Юлия Алейникова
Ten telefonát o zavraždění manžela by Vika považovala za špatný vtip. Kdyby nebyl následně skutečně nalezen mrtvý. Vše vypadá jen jako nehoda, ale…

 

KoupitAdvokát a jeho ženy,
Natalia Solnceva
Адвокат и его женщины, Наталья Солнцева
Úspěšný právník se ocitá v centru skandálních událostí. Řeklo by se, no co, u takové profese… ale co když ho kdosi či cosi chce donutit zabíjet?

 


* Zdroj: Libs.ru

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *